Teslimat ve İade Şartları

1) Teslimat Şartları

1.1) 5GEN DİJİTAL’den satın alacağınız hizmet hazır bir web sitesi paketiyse paketin açıklama bölümünde belirtilen süre içinde kurulumu yapılıp teslim edilir.

1.2) Satın alınan hizmet özel bir web sitesi veya web yazılımı olması durumunda ise satış sözleşmesinde yer alan teslimat tarihleri geçerlidir.

1.3) Web sitesi veya web yazılımının kurulumu 5GEN DİJİTAL tarafından yapılır.

1.4) Satın alınan hizmet özel bir web sitesi veya web yazılımı (kodlama & tasarım) müşteriye kurulumu yapıldıktan sonra iade çayma hakkı bulunmamaktadır.


2) İade Şartları

2.1) 5GEN DİJİTAL tarafından geliştirilen yazılımların ve uygulamaların tümü garantimiz altındadır. Garanti süresi proje başlangıç tarihinden itibaren başlamaktadır.

2.2) 5GEN DİJİTAL son kullanıcının yazılımı satın aldığı başlangıç tarihinden itibaren 3(Üç) YIL süresince yazılımdaki üretim hatalarına karşı garanti eder.

2.3) 5GEN DİJİTAL yazılım satışının başlangıç tarihinden itibaren yazılıma ait sorun ve arızaların destek hattı üzerinden ücretsiz çözümünü 3(Üç) yıl süreyle garanti eder. Destek kapsamında çözülemeyen kullanıcı sorunları ücretli servis kapsamında değerlendirilecektir. Yazılımlarımızda 5GEN DİJİTAL’den dolayı kaynaklanan hatalarda teknik servis ücreti talep edilemez.

2.4) Garanti süresi içinde, yazılım üretim hatalarıyla ilgili sorun giderilme süresi en fazla 30 iş günüdür. Sorunların çözümü için geçen süre garanti süresine eklenmez. Yazılıma ait sorun ve arızaların destek hattı üzerinden ücretsiz çözüm süresi en fazla 36 saattir. Sorunların çözümü için geçen süre garanti süresine eklenmez. Bilgisayarın arızalanması, başka yazılım yüklenmesi, donanım değişikliği, virüs girmesi, işletim sisteminin çökmesi, elektrik kesintisi, hatalı açma kapama, donanım yetersizlik ve uyumsuzlukları, ağ sorunları, yanlış kurulum, hatalı yükseltme(upgrade) ve kullanıcının yazılım sistemini kullanım kurallarına uygun olmayan biçimde kullanması gibi nedenlerden kaynaklanan sorun ve arızalar, garanti kapsamının dışındadır. Ayrıca destek hattı üzerinden çözülemeyen sorun ve arızalar satış sonrası ücretsiz servis garantisi kapsamında değerlendirilemez.

2.5) Yazılım sisteminin konusuna giren mevzuat, uygulama ve raporlarda değişiklik olması ya da çeşitli nedenlerle programa ek yapılması durumunda, yapılacak tüm değişiklik ve eklemeler garanti kapsamının dışındadır.

2.6) Türkiye Cumhuriyeti Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa göre yönetmelik, anında ifa edilen hizmetlere cayma hakkı tanımamıştır. Örneğin, anında indirilip kullanılan yazılım ve programlarda, anında indirilebilen müzik yada videolarda, sipariş üzerine özel olarak hazırlanan ürünlerde, son kullanma tarihi geçebilecek mallarda, paketi açılmış kaset, CD ve benzeri veri depolama aygıtlarında, Satın alınan hizmet özel bir web sitesi veya web yazılımı (kodlama & tasarım) ise 5GEN DİJİTAL ayıbı gidermekle yükümlü olup, Alıcı bu hizmetin hiçbir şekilde cayma hakkını kullanıp ürünü iade ederek para iadesi talebinde bulunamazlar.

2.7) Web sitemizden (web sitesi veya web yazılımı (kodlama & tasarım) alan müşteri bu koşulları kabul etmiş sayılır.